CHROMagar

Chromogenní média

IDENTIFIKACE NA ZÁKLADĚ BAREVNÉHO ROZLIŠENÍ

První chromogenní médium (pro detekci E. coli) vynalezl a patentoval Dr. A. Rambach v roce 1979. Představení tohoto média znamenalo revoluci v mikrobiologické diagnostice a zahájilo uvedení celého spektra médií pro detekci klíčových klinických i potravinových patogenů. Používání chromogenních médií pro detekci bakterií stále roste i navzdory vývoji jiných technologií (často založených na molekulární biologii).

Chromogení média COLOREX™

Společnost TRIOS, spol. s r. o. nabízí v rámci svého portfólia hotových kultivačních médií MKM™ také originální hotová chromogenní kultivační média, vyráběná v licenci společnosti CHROMagar, pod ochrannou známkou COLOREX™.

Ucelená řada médií COLOREX™ a dehydratovaných základů CHROMagar je unikátní množinou produktů, která výrazně přispívá ke zvýšení kvality a současně i rychlosti základní bakteriologické kultivační diagnostiky v klinické mikrobiologii i mikrobiologii vod a potravin.

Vysoká specificita a senzitivita COLOREX™ chromogenních médíí, publikovaná v prestižní odborné literatuře, řadí tyto výrobky mezi absolutní světovou špičku v chromogenní diagnostice.

CHROMagar™, COLOREX™ a Rambach™ jsou registrované obchodní známky Dr. A. Rambacha.