BD média

BD média

HOTOVÁ A DEHYDRATOVANÁ KULTIVAČNÍ MÉDIA

  • dehydratovaná  média BBL® a Difco®
  • připravovaná kultivační média BBL®
  • identifikační soupravy BBL® Crystal®

 

Difco Laboratories, původně známá jako Ray Chemical, byla založena v roce 1895. Společnost vyrábí vysoce kvalitní enzymy, dehydratované tkáně a produkty žláz. Ray Chemical koupila společnost Digestive Ferments Company, která se specializovala na výrobu enzymatických hydrolyzátů pro použití v kultivačních médiích. Tato fúze vedla k přípravě řady peptonů, počínaje Bacto™ pepton, a dehydratovaných kultivačních médií. V roce 1913 se firma přestěhovala do Detroitu, Michiganu a opustila jméno Ray Chemical.

V roce 1934 si Digestive Ferments Company vybrala zkratku „Difco“ k přejmenování společnosti. Cílem Difco Laboratories bylo vyvinout nové a vylepšené bakteriologické kultivační média, z nichž mnohé byly přijaty svým složením jako „standard“ v mikrobiologických laboratořích vod, mléka a mléčných výrobků, v potravinářském, farmaceutickém a ostatním průmyslu. Difco Laboratories vzrostly skrze akvizice, v roce 1974 získaly Lee Laboratories, jednoho z největších výrobců bakteriologických antisér. V roce 1983 získaly Paul A. Smith Company, později známou jako Pasco, která vyráběla poloautomatizované přístroje pro bakteriální identifikaci a testování citlivosti

Původní divize BD pro mikrobiologické produkty, získaná v roce 1955, byla založena v roce 1935 jako partnerství mezi Theodore J. Carski a Dr. Einar Leifson, zaměstnanci Johns Hopkins Hospital v Baltimoru, Maryland. Pod názvem Baltimore Biological Laboratory, laboratoř provedla studii přípravy peptonů a začala výrábět tři nové kultivační média:

Selenite-F Enrichment, Desoxycholate Agar and Desoxycholate-Citrate Agar. Zkratka „BBL“ byla často používána a stala se obchodní značkou pro produkty, které společnost nabízela.

BD Diagnostics nabízí kompletní spektrum produktů pro mikrobiologické laboratoře, od dehydrovaných kultivačních médií po plně automatizované přístrojové vybavení pro rychlou identifikaci klinicky významných bakterií.